Configurazione
| Telaio: | Lightweight, high quality AL6061 (T6) aluminum frame |
| Materiale del telaio: | alluminio |
| Dimensione delle ruote: | 16" |
| Forcella: | Unicrown fork with 1 inch shaft |
| Freni: | Coaster-Brake / V-brake (front) |
| Manubrio: | Wide handlebar made of lightweight aluminum for optimum control |
| Sella: | Specially designed, comfortable and very lightweight children's saddle |
| Reggisella: | Integrated seat post with maximum extension indicator |
| Guarnitura: | lightweight aluminum crank with 102 mm length |
| Copertoni: | 16 x 1.75 tire with car valve, good damping properties and low rolling resistance |
| Cerchi: | Aluminum rims |
| Portapacchi: | included |
| Pedali: | Pedali antiscivolo con terzo catarifrangente |
| Peso totale massimo ammissibile: | 60 kg |
| Peso: | 8,2 kg |
Configurazione
| Materiale del telaio: | alluminio |
| Dimensione delle ruote: | 16" |
| Freni: | V-brake (front) + coaster brake |
| Attacco manubrio: | Aluminium Ahead stem |
| Manopole: | Safety handlebar grips |
| Guarnitura: | 102 mm, 28T |
| Cassetta: | 14-28T |
| Pedali: | Child-friendly, non-slip pedals with third reflector |
| Altri dettagli: | Stand, Splash Guard, Bell, Chain case |
| Peso totale massimo ammissibile: | 60 kg (peso corporeo + bicicletta + attrezzatura) |
| Peso: | 7.6 kg |
Configurazione
| Telaio: | Lightweight, high quality AL6061 (T6) aluminum frame |
| Materiale del telaio: | alluminio |
| Dimensione delle ruote: | 18" |
| Forcella: | Unicrown fork with 1 inch shaft |
| Freni: | Coaster-Brake / V-brake (front) |
| Manubrio: | Wide handlebar made of lightweight aluminum for optimum control |
| Sella: | Specially designed, comfortable and very lightweight children's saddle |
| Reggisella: | Integrated seat post with maximum extension indicator |
| Guarnitura: | lightweight aluminum crank with 102 mm length |
| Copertoni: | Creme farbene 18 x 1,75 Reifen mit guter Dämpfungseigenschaft und geringem Rollwiderstand |
| Cerchi: | Aluminum rims |
| Portapacchi: | included |
| Pedali: | Pedali antiscivolo con terzo catarifrangente |
| Peso totale massimo ammissibile: | 60 kg |
| Peso: | 8,7 kg |
Configurazione
| Telaio: | Lightweight, high quality AL6061 (T6) aluminum frame |
| Materiale del telaio: | alluminio |
| Dimensione delle ruote: | 16" |
| Forcella: | Lightweight fork with 1 1/8 inch alumnium shank |
| Freni: | Standard and child-friendly V-brakes for the front and rear wheel |
| Attacco manubrio: | Leichter Ahead-Vorbau |
| Manubrio: | Breiter und hoher Lenker aus leichtem Aluminium für optimale Kontrolle; Reduzierter Lenkerdurchmesser für verbessertes Greifen und Bremsen von kleinen Kinderhänden. In der Länge drehbar zu verstellen um für dein Kind die optimale Sitzposition einzust |
| Sella: | Specially designed, comfortable and very lightweight children's saddle |
| Reggisella: | Integrated seat post with maximum extension indicator |
| Guarnitura: | lightweight aluminum crank with 89 mm length |
| Copertoni: | 16 x 1.5 tire with car valve, great off-road look, grip and a center bar quiet rolling on asphalt and paved roads |
| Cerchi: | Aluminum rims |
| Pedali: | Pedals with third reflector |
| Peso totale massimo ammissibile: | 60 kg |
| Peso: | 5.5 kg |
Puky YOUKE 16 Classic – Bicicletta per bambin
In Stock
Configurazione
| Telaio: | Lightweight, high quality AL6061 (T6) aluminum frame |
| Materiale del telaio: | alluminio |
| Dimensione delle ruote: | 16" |
| Forcella: | Unicrown fork with 1 inch shaft |
| Freni: | Coaster-Brake / V-brake (front) |
| Manubrio: | Wide handlebar made of lightweight aluminum for optimum control |
| Sella: | Specially designed, comfortable and very lightweight children's saddle |
| Reggisella: | Integrated seat post with maximum extension indicator |
| Guarnitura: | lightweight aluminum crank with 102 mm length |
| Copertoni: | Cream colored 16 x 1.75 tires with good damping properties and low rolling resistance |
| Cerchi: | Aluminum rims |
| Portapacchi: | included |
| Pedali: | Pedali antiscivolo con terzo catarifrangente |
| Peso totale massimo ammissibile: | 60 kg |
| Peso: | 8,2 kg |
Ca Go Bike FS 200 Life Family Plus
In Stock
Ca Go Bike CS 200
In Stock
Configurazione
| Telaio: | CS200 Aluminium |
| Materiale del telaio: | alluminio |
| Dimensione delle ruote: | 20" |
| Velocità: | stepless |
| Colore: | Silk Grey |
| Forcella: | SR SUNTOUR Cargo 20″ Mobie 34 |
| Corsa sospensione: | 80 mm |
| Freni: | Magura MT5, 4-Kolben, 203 mm (front), Magura MT4, 2-Kolben, 203 mm (rear) |
| Serie sterzo: | Acros Ca Go Custom |
| Attacco manubrio: | Ergotec Vorbau Swell RE; Level 6 |
| Manubrio: | Ergotec Riser Bar 70, Level 6 |
| Manopole: | Ergon GP10 |
| Sella: | Ergon ST10 |
| Reggisella: | Satori Trident Ca Go Custom 34.9 x 450 mm |
| Collarino reggisella: | by.Schulz Pin-QR safety lock |
| Guarnitura: | Miranda Delta, 170 mm |
| Comandi cambio: | Enviolo Twist Display Pro |
| Cassetta: | GATES CDX Riemenscheibe 24T |
| Catena: | Gates Carbon Drive CDX Riemen |
| Copertone anteriore: | Schwalbe "PickUp" 65x406 |
| Mozzo anteriore: | Novatec Ca Go Custom Vorderrad-Scheibenbremsnabe |
| Mozzo posteriore: | Enviolo CVP Trekking |
| Cerchi: | Mach1 Trucky30 20" |
| Display: | Bosch Kiox 300 |
| Batteria: | 1 x Bosch PowerPack 500 (expandable to 2 x PowerPack 500) |
| Motore: | Bosch Cargo Line Smart System (85Nm) |
| Fanale anteriore: | Supernova Mini 2 |
| Luce posteriore: | Supernova TL-Z mit integriertem Reflektor |
| Pedali: | VP Components Pedal VPE-527 |
| Altri dettagli: | mudguard, kickstand, bell, ABUS Amparo XL Schloss |
| Peso totale massimo ammissibile: | 180 kg (body weight + bike + equipment) |
| Peso: | 35,5 kg |
Bianchi E-Oltre 105
In Stock
Configurazione
| Telaio: | Oltre e-road carbon, fully internal cable routing, mechanic and electronic groupsets, BB pressfit, disc brake flat mount, OLD 135mm sizes: 47, 50, 53, 55, 57, 59, 61 |
| Materiale del telaio: | Carbonio |
| Dimensione delle ruote: | 28" |
| Colore: | celeste metallic / ck16-graphite full matt |
| Forcella: | Full carbon aero road ICR, integrated head , disc brake flat mount, thru axle 12x100 |
| Freni: | Shimano 105 brakes |
| Dischi freno: | Shimano RT86 6bolt, 160mm rear Shimano MT800, centerlock 160mm front |
| Leve freno: | Shimano BR-R7170 Hydraulic disc brake, included in the shifter |
| Serie sterzo: | Acros / FSA, internal cable routing ICR |
| Attacco manubrio: | Velomann Viper, Alloy 6061, raise - 7°, semi-integrated cable routing Ext:90mm-47cm, 100mm-50~53cm, 110mm-55~57cm, 120mm-59~61cm |
| Manubrio: | Velomann Aero Compact, alloy 6061 diam. 31,8mm, reach 74mm, drop 116mm Size: 400mm-47~53cm,420mm-55~59cm,440mm-61cm |
| Nastro manubrio: | Bianchi Hexagon tape, 2.5mm thickness, black |
| Sella: | Velomann Gnd Full-fit, carbon steel rail, 262x145 |
| Reggisella: | Full carbon aero shape, special Clamp type with alloy head adjustable and reversible +/- 35mm; lenghts: 300mm =47> 50cm; 350mm= 53>61 |
| Guarnitura: | Shimano 105 12 speed, FC-R7100, hollowtech 2, 50x34T Crank Length: 47, 50, 53 - 170mm 55, 57, 59 - 172.5mm 61 - 175mm |
| Movimento centrale: | Mahle torque sensor BB |
| Cambio posteriore: | Shimano 105 12 speed RD-R7100 |
| Comandi cambio: | Shimano 105 12 speed |
| Deragliatore anteriore: | Shimano 105 12 speed FD-R7100 |
| Cassetta: | Shimano 105 12 speed, 11-34 11-12-13-14-15-17-19-21-24-27-30-34T |
| Catena: | Shimano 105 12 speed |
| Copertoni: | Vittoria Rubino V 28-622 TLR, G2.0, 100TPI |
| Coppia di ruote: | Velomann Plutonium, carbon, 21-622, profile 50mm, 24hole front, 32 hole rear, tubeless ready |
| Display: | Mahle Pulsar One, integrated control unit, for selecting the support level. |
| Batteria: | Mahle 'iX250w Battery Pack |
| Motore: | Mahle X30 Drive unit, 40Nm, 250W iWoc ONE head unit |
| Pedali: | non incluso nella fornitura |
| Peso totale massimo ammissibile: | 100 kg (peso del corpo + bici + attrezzi) |



































